اخبار و لینکهای جالب (گودر و ...)

۱۳۸۶/۰۱/۱۳

پایان یک شروع خوب


(اول اینکه دوست دارم تو وبلاگم چیزای بدرد بخور باشه تا خاطره و از این حرفا، ولی اومدم یه چیزی برای این عکسه بنویسم که کم کم شد انشا!!)
امسال چهارشنبه سوری نداشتیم. پارکی که توش چارشنبه سوری رو جشن میگیریم رو بسته بودن و از آتیش بازی خبری نبود. سر سال تحویلم که هزار ماشالا نصف ایرانیا خواب بودن..
... ولی به جز این عید بدی نبود. تلویزیون جام جم چند تا برنامه خیلی عالی داشت. یکی سریال بامزه ترش و شیرین که تو ایرانم میده (اون آقا جون منو کشته) یکیم برنامه بوی گل که از آداب و رسوم باستانی عید صحبت میکرد و جاهای تاریخی ایران رو نشون میداد.
چهارشنبه سوریم تو این میدون تورنتو که ایرانیا میرن توش (Mel Lastman Sq) برنامه بود. راستش اصلا جالب نبود ولی یه خانمی با چادر گلی قاشق زنی می کرد که خیلی خوشم اومد. بعدش که دیدیم خبری نیست و اومدیم بریم یک آتیش بازی باحال فرستادن هوا که تورنتو چند لحظه بخاطر ایرانیا نورانی شد. ولی چون چارشنبه سوری به از رو آتیش پریدنه نه آتیش بازی، از روی شمع و آتیش الکلی پریدیم (آتیش الکل آبیه، نمیشه سرخی من از تو براش خوند برای همین شمع لازم بود). روز عیدم هفت سینم کامل بود... برای ۱۳ بدر (البته ۱۲ بدر) یه سر کوتاه رفتیم پارک و سبزه به آب دادیم.
خلاصه درسته که نه بهترین چارشنبه سوری بود و نه بهترین سیزده بدر ولی عید خوبی بود (باز با توجه به اینکه تو کانادا بود البته) مخصوصا که کلی چیز یاد گرفتم درباره عید و از همه مهمتر... هوای تورنتو تا حدودی بهاری بود که کم پیش میاد... پارسال بهار ۲ ماه تاخیر داشت
ایشالا بقیه سال و بقیه عمرتون مثل این بهار بهاری باشه